Henryk Radtke brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Baśkę!

Dnia 28.08.2021 r. w Bytowie odbyły się karciane Mistrzostwa Polski w Kaszubską Baśkę. Na zawody stawiło się 231 zawodniczek oraz zawodników reprezentujących 58 drużyn. Zawody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Polski oraz hymnu Baśkarzy.

Mistrzem Polski został Zygmunt Pawlicki, natomiast wicemistrzem Jerzy Sinicki (obydwaj reprezentujący województwo kujawsko-pomorskie). Niebywałym sukcesem może pochwalić się reprezentant gminy Puck, mieszkaniec Werblini – Henryk Radtke (Kłos Werblinia), który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Natomiast na szóstym miejscu uplasował się mieszkaniec Władysławowa, Jan Nadolski, który reprezentował drużynę Szpela Szotland, dwudzieste szóste miejsce zajął Marek Baran (Białogóra) natomiast trzydziestą lokatę zajął Mateusz Adas (Szpela Władysławowo). W klasyfikacji kobiet dziewiąte miejsce zajęła Maria Dominik (Kłos Werblinia)

W klasyfikacji drużynowej mistrzostwo Polski zdobyła drużyna Relax Borecki, przed Asami Chojnice oraz Wickiem. Najlepszą drużyną z ziemi puckiej okazał się zespół Kłosa Werblinia, zajmując 9 miejsce, na szesnastej pozycji rywalizację ukończyła drużyna Szpela Władysławowo natomiast na dwudziestym Spartan Puck.